עמוד הבית

גודל טקסט      
נגישות לשירות נגישות לשירות

תרגיל לא רגיל

תרגיל לא רגיל (הגדל)

תאגיד המים "מי לוד" יחד עם רשות המים ועיריית לוד, תרגלו הערכות לשעת חירום. במשך התרגיל בוצעו תרגילי שטח והדמיות סימולציה שדימו תרחישים שונים בשעת חירום. התאגיד והעירייה, הקימו ותרגלו פתיחת חדר מצב והקמה של נקודות לחלוקת מים בשעת חירום. אריאל חג'בי, מנהל מרחב מרכז של רשות המים: "התאגיד והעירייה עשו קפיצת דרך גדולה והם בכשירות גבוהה למוכנות למשבר מים".

 

תאגיד המים מי לוד ועיריית לוד השתתפו בתרגיל היערכות לשעת חירום שערכה רשות המים. התרגיל נערך בשבוע שעבר, כאשר במשך היום בוצעו תרגילי שטח והדמיות סימולציה שדימו תרחישים שונים בשעת חירום. לצורך התרגיל נפתח חדר המצב העירוני וחדר המצ"ב של התאגיד, כאשר צוותי העבודה בשטח, עבדו בצורה מתואמת.

 

התרגיל נערך במסגרת היערכותם של תאגיד מי לוד ועיריית לוד לשעת חירום בפיקוח רשות המים, משרד הבריאות ופיקוד העורף.

 

תרגול לשעת חירום, מהווה הזדמנות להכנת כלל הציבור, התאגידים והרשויות המקומיות למצבי חירום ומשבר העשויים לפקוד את תושבי ישראל ללא הכנה מוקדמת. במסגרת התרגיל הושם דגש על תרגול והכנת העירייה והתאגיד למצב של הפסקות מים ארוכות, חלוקות מים באמצעים שונים, זיהומי מים וכן התפרצויות ביוב. דגש עיקרי הושם על העברת מידע שוטפת לציבור בזמני משבר.

 

שיאו של התרגיל התרחש, כאשר התאגיד והעירייה, תרגלו הקמה של נקודות לחלוקת מים בשעת חירום ונערכו בפועל לחלוקת מים לפי הקצבה. כמו כן נערך התאגיד לקלוט סיוע ואספקת מים נוספת מאזורים שונים בארץ וכן מרשות המים עצמה.

 

התרגיל הוא בעצם סיום של מסע ארוך שערך התאגיד ביחד עם עיריית לוד בדרך למוכנות בשעת חירום. מנכ"ל העירייה, עו"ד יאיר רביבו ומנכ"ל התאגיד, מריו לובטקין הובילו את שני הגופים למוכנות מלאה לשעת חירום וקיבלו ציונים לשבח על הירתמותם המלאה לנושא מנציגי הגופים שליוו את התרגיל.

אריאל חג'בי, מנהל מרחב מרכז של רשות המים: " התאגיד והעירייה עשו קפיצת דרך גדולה והם בכשירות גבוהה למוכנות למשבר מים. ההכנות והפעולות שבוצעו בהובלת מנכ"ל התאגיד מריו לובטקין ומנכ"ל העירייה יאיר רביבו, ראויים להערכה ואפשרו הקמת חדרי מצב, בחינת ממשקי הפעולה והיוו פלטפורמה טובה לעתיד. יחסי הגומלין בין העירייה לתאגיד הינם נקודת חוזק ראויה לציון וכך גם כ"א בגופים אלו".

מנכ"ל התאגיד, מריו לובטקין: "מטרת התרגיל העיקרית הינה להיערך כראוי, למתן מענה מיידי, למגוון של אירועים אשר עלולים להתרחש בשעת חירום או משבר. התרגול מגדיל את היכולות שלנו להפיק לקחים ולבצע בשעת אמת, את מחויבותנו לאספקת מים סדירה לצרכנים. שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית לוד, מגדיל את יכולתנו להעניק לתושבי לוד את הפתרונות הטובים ביותר בשעת חירום. זה המקום גם לקרוא לתושבים, להיערך כראוי לשעת חירום וליישם את המלצות רשות המים בנושא כפי שמופיעים באתר האינטרנט של התאגיד וכן להירתם ולהירשם למאגר המתנדבים שלנו לשעת חירום". 


עבור לתוכן העמוד